Biały toner do drukarek i jego krótka charakterystyka

Jeszcze całkiem nie tak dawno drukowanie białych elementów na różnych powierzchniach wymuszało korzystanie z drogich i wyspecjalizowanych rozwiązań poligraficznych. Tym samym ów sprzęt był dostępny wyłącznie dla nielicznych. Na szczęście sytuacja ta uległa diametralnym przeobrażeniom i tym samym biały toner do drukarki stał się powszechny i prosty w użytkowaniu.

Druk białym kolorem zazwyczaj jest wybierany przez osoby, które chcą wykonać realizację na czarnej bądź też przezroczystym tworzywie sztucznym. Za sprawą stosowanych obecnie rozwiązań technologicznych jest to prostsze i powszechniejsze. Tym samym biały kolor staje się kolor dekoracyjny. Wykorzystywany do tego celu biały toner porozwala na zastosowanie go nawet w zwykłej drukarce laserowej. Jest to rozwiązanie bezawaryjne i przy tym niedrogie. Warto też nadmienić, że opłaca się w ten sposób drukować nawet w przypadku małych i pojedynczych nakładów.

Jak zamontować biały toner do drukarki?

Tego rodzaju operacja nie jest jakoś mocno skomplikowana, gdyż kasetę z białym tonerem wkładamy w miejsce czarnego tuszu. Po wymianie będzie w sterowniku widoczny kolor Black, lecz sam ten kolor nie będzie drukowany.

Jakie powierzchnie można zadrukować na biało?

W przypadku białego koloru mamy naprawdę wiele zastosowań i możliwości. Co więcej, technologia pozwala na zastosowanie go na różnego rodzaju papierach. Warto tutaj wskazać, chociażby papier: ozdobny, syntetyczny czy ekologiczny. Do tego druk w tej formie sprawdza się również na czarnych koszulkach i bluzach i innych materiałach. Możemy w ten sposób dokonywać nadruku wyłącznie białym tonerem lub łącząc go z drukiem pełnokolorowym.

Zastosowanie białego nadruku

Białe tonery możemy wykorzystywać niezwykle powszechnie w branży graficznej. Za ich sprawą raz na zawsze znika ograniczenie wykorzystania białego koloru w projektach. Tym sposobem możemy korzystać z niezwykle oryginalnych materiałów promocyjnych i dekoracyjnych. Na uwagę zasługują zwłaszcza ulotki, zaproszenia, wizytówki, papierowe torebki, koszulki z nadrukiem, plakaty, kartki pocztowe i wiele innych.

 

Author: ck-system.pl