Dla zwierząt hodowlanych – pszenmix

Żywienie zwierząt, jak żywienie człowieka, musi stanowić proces, podczas którego z pożywienia do organizmu przedostają się cenne wartości odżywcze, które pozwolą na prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie. Szukając odpowiedniego sposobu na prawidłowe żywienie zwierząt, warto wziąć pod lupę pszenmix, który może okazać się jednym z najlepszych wyborów względem grupy zwierząt hodowlanych.

Z wysokiej jakości pszenicy

Nazwa „pszenmix” może się z niczym nie kojarzyć, można podejrzewać, że powstaje z pszenicy, ale nie mieć pewności, czym jest, więc gwoli wyjaśnienia – jest to produkt powstający przy produkcji izoglukozy z pszenicy wysokiej jakości. Na początku procesu mieli się ziarna pszenicy i oddziela okrywy nasienne, tak zwane otręby, od pozostałej części ziarna, z której odseparowuje się skrobię i gluten. Pozostała masa płynna ulega wirowaniu i odparowaniu części wody, następnie w postaci półpłynnej zostaje natryskiwane na odseparowane otręby. Ten produkt to właśnie pszenmix.

Produkt jest w postaci granulatu, jak i małych palet oraz płatków, nie jest pylisty. Ma wysoką czystość mikrobiologiczną, a to za sprawą obróbki termicznej.

Dla odpowiednich zwierząt

Produkt stanowi źródło włókna i białka dla zwierząt hodowlanych. Jego podawanie najbardziej skierowane jest w stronę trzody oraz drobiu. Może być podawany również bydłu mlecznemu. Ten rodzaj paszy posiada przyjemny aromat – przypomina on zapach pieczonego chleba – co sprzyja temu, iż jest chętniej pobierany do spożycia przez zwierzęta.

Ważne informacje

Decyzja o tym, że ten produkt będzie odpowiednim w diecie hodowanych zwierząt, powinna zostać podjęta dopiero po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami, które go dotyczą – to pozwoli przekonać się, czy taki rodzaj paszy spełni swoją rolę i zapewni zwierzętom odpowiednią ilość potrzebnych składników odżywczych.

Parametry

Jeżeli chodzi o zawartość, produkt powinien mieć w sobie minimum 17% białka, 3% tłuszczu, 7% włókna i nie więcej niż 9% wilgotności, choć niektóre źródła podają, iż nawet 8% jest maksymalnym poziomem wilgotności.

Przechowywanie

Produkt należy przechowywać w miejscu wolnym od wilgoci – powinno być one suche i chłodne.

Dostępność

Na rynku jest wielu dostawców produktu, wśród nich można znaleźć dostawcę lokalnego – wpłynie to na obniżenie kosztu dostawy. Niektórzy dostawcy oferują także usługę dowozu samochodowego przez cały dzień, co pozwala na otrzymanie zamówienia w czasie, który jest najbardziej odpowiedni, kiedy wiadomo, iż będzie ktoś, kto je odbierze.

Pakowność

Jeżeli chodzi o pakowność, ten rodzaju paszy pakowany jest w big-bagach o różnej pojemności wynoszącej nawet do 1000 kilogramów.

Cena

Najczęściej podawaną ceną jest cena za 1 toną paszy, wynosi ona w zależności od oferty dostawcy – około 980 złotych. Część dostawców uznaje negocjacje ceny z klientem podczas składania zamówienia lub podczas dostawy.

Produkt ten jest surowcem paszowym, który jest tańszy od pszenicy paszowej, co przekłada się na zmniejszenie kosztów żywienia zwierząt.

Author: ck-system.pl